Pasywna sala gimanstyczna w Turku – certyfikowany budynek pasywny

Z przyjemnością informujemy, że 13 marca 2015r. nastąpiło uroczyste otwarcie pasywnej sali gimnastycznej w Turku, która jest pierwszą salą gimnastyczną w Wielkopolsce, posiadającą certyfikat nadany przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej informujący, że jest to „Budynek pasywny o sprawdzonej jakości”.

certyfikowany-budynek-pasywny-studioWarsztat


 
W rozwinięciu zdjęcie certyfikatu nadanego budynkowi.
(more…)

Pasywna sala gimanstyczna w Turku – projekt wykonawczy

Projekt budowlano-wykonawczy pierwszej w Wielkopolsce sali gimnastycznej w technologii pasywnej przy Zespole Szkół Technicznych w Turku. Miło nam pochwalić się, że wyniki obliczeń opartych o projekt potwierdziły spełnienie wymagań dla budynku pasywnego:  zapotrzebowanie energii do ogrzewania wyniosło dokładnie 15kWh/m2*rok, a wskaźnik zapotrzebowania energii pierwotnej: 115kWh/(m2*a).
Zespół projektowy: arch. Mikołaj Wower, arch. Piotr Ewiak, arch. Sylwia Kozanecka, stud. arch. Joanna Kowalik.

pasywna sala gimnastyczna w Turku

Więcej informacji na temat nadchodzącej realizacji na stronach Powiatu Tureckiego.

 

PHPP – Passivhaus Projektierungs-Paket

Do obliczeń związanych z charakterystyką energetyczną budynków projektowanych jako pasywne lub energooszczędne oraz sprawdzeń warunków koniecznych do uzyskania certyfikatu budynku pasywnego używamy w naszej pracowni oprogramowania PHPP w najnowszej dostępnej wersji. Jest to ten sam (i jedyny dopuszczony do tego typu zadań) pakiet do projektowania budynków pasywnych, który służy w kolejnych etapach realizacji instytucjom certyfikującym do nadawania budynkom certyfikatu pasywności.

PHPP design package

dom pasywny04 / container house04

Koncepcja domu pasywnego zbudowanego w oparciu o konstrukcję mieszaną: z 2 kontenerów morskich 40?  ?wysokich? (High Cube) lub 4 kontenrów 20âÂ?Ĺ? oraz szkieletową drewniano-stalową.

Propozycja ekologicznego i taniego domu pasywnego dla 4 osobowej rodziny.


(more…)

Następna strona »
(c) 2009- 2017 studioWarsztat | powered by WP with Barecity modified by studioWarsztat